Itálie

Sicílie

Itálie

Sicílie

Termín
03. 06. – 10. 06. 2023
TYP LODĚ
Jachty
STYL PLAVBY
Adventure week
CENA ZA OSOBU
25500
21400

Dobrodružná plavba plná objevování a italského jídla. Čekají nás nádherné výhledy i výšlap na sopku.

Akční týden pro akční lidi! Povalování na pláži není nic pro tebe? Pokud tě láká vítr ve vlasech a vlny pod nohama, je Sicílie přesně to pravé. Historii načerpáme v antických městečkách, nejlepší ryby ochutnáme na Liparských ostrovech a výhled na celou Itálii dostaneme z vrcholu Vulkánu. Při večerní plavbě otevřeme italské víno a budeme sledovat, jak ze Stromboli teče láva.

Ráno si dáš kávu s výhledem na sopku. Po koupačce zvedneme kotvy a vyplujeme za dalším ostrovem. Čekají nás velkolepé výhledy na útesy, sopky i pláže. Odpoledne prozkoumáš vnitrozemí ostrova. Většina z nich je hornatých, takže máš skvělou příležitost vyběhnout si na kratší hike a užít si výhledy na celou Sicílii. Liparské ostrovy jsou známé pro svou kuchyni, která dotáhla přípravu ryb a mořských plodů k dokonalosti. Večer si projdeš městečko plné osvícených kaváren a vyzkoušíš třeba místní specialitu - syrové červené krevety. Samozřejmě nesmí chybět místní víno.

No items found.
Kolik to stojí?

Katamarán

Počet míst: 8 + kapitán

25500

Kč | os.

přihláška

Jachta

Počet míst: 8 + kapitán

21400

Kč | os.

přihláška

Cena First Minute

Kč | os.

přihláška

Cena Standard

Při rezervaci zaplatíte
50 % zálohu

Kč | os.

přihláška
Součástí ceny je
  • Profesionální kapitán
  • 7 denní pronájem jachty
  • Úklid
  • Čisté povlečení
  • Pojištění jachty
  • Turistické taxy
  • Nafukovací motorový člun
  • AUX a reproduktory
Součástí ceny není
  • Jídlo a pití 200 eur – do společného banku
  • Doprava na místo odplutí
No items found.

Přihláška

Po odeslání se ti obratem ozveme a vyřešíme spolu všechno potřebné pro dokončení přihlášky.
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.

Přihláška na FLOW palubu 2024 – náhradníci

Místa jsme zaplnili, ale je jasné že řada lidí nebude zrůzných důvodů nakonec vyrazit. Proto nehaž flintu do žita a zapiš se jako náhradník
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.
PŘEDPOKLÁDANÝ ITINERÁŘ
1

Sobota: Nalodění a sopka Vulcano

Během dopoledne se posádka domluví, co chce jíst a pít, udělá se společný nákup a nalodíme se. Čeká nás základní školení o bezpečnosti a životě na lodi. Pak už nám nic nebrání vyplout. Odlijeme rituálního panáka Poseidonovi a vyrazíme objevovat sopky na Liparských ostrovech! První zastávka, aktivní vulkán – Vulcano.
2

Neděle: Sopka Stromboli

Po krátkém hike na Vulcano a náhlednutí do jeho čoudícího, sirného kráteru neleníme a vyplouváme na doutnající Stromboli, která se vdáli vznešeně tyčí nad hladinou. Budeme vyhlížet vytékající lávu, která nám předvede svou show především ve večerních hodinách kdy pravidelně vytryskává přímo z vrcholu sopky. Ještě před tím si v místní vesničce, ve které lze slyšet dunění z kráteru si dáme pravou italskou večeři.
3

Pondělí: Panarea

Navštívíme ostrov obklopený skalisky a písečnými plážemi. Prozkoumáme zbytky prehistorického městečka s výhledem na divoké zátoky s průzračně čistou vodou.
4

Ostrov Salina a zátoka Pollara

Pollara je místo jako z učebnice geologických jevů. Dramaticky zvedající se útesy, nad nimi tyčící se zelení porostlé hory připomínající Havajské panorama, pískovcové útvary na cípu zátoky a v neposlední řadě výrazná skalní brána "Elephant gate" připomínající slona. Aby toho nebylo málo, místní rybáři si vystavěli úkryty přímo ve skalách a ty musíme rozhodně prozkoumat.
5

Ostrov Lipari

Vyplujeme směr ostrov Lipari, navštívíme obrovskou písečnou pláž na severu ostrova, kterou doplňuje azurová voda lákající ke koupání.
6

Město Lipari

Konečně civilizace! Zakotvíme v jediné přístavu na liparském souostroví, doplníme zásoby a vyrazíme prozkoumat místní uličky. Pizza, Arančini, Ristretto a italský noční život ve stylových barech, večer v Lipari bude stát za to.
7

Návrat do mariny

Vyplujeme z přístavu a prozkoumáme pozoruhodné skaliska kolem ostrovů Lipari a Vulcano s cílem přeplout zpátky na večer do mariny Portorosa.
8

Check-out

Balíme kufry! Vidíme se na další plavbě. Sea ya!
9

10

11

11

Check-out

Balíme kufry! Vidíme se na další plavbě. Sea ya!
Další informace

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě i katamaránu je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá a skládá posádka. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit přímo v marině nebo supermarketu v okolí. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do restaurace.

Doprava

Doprava není v ceně a každý klient si ji zajišťuje sám. Nicméně na vyžádání jsme schopni zajistit letenky či dopravu. Nejbližší letiště je u města Catania, které je asi 100 km od mariny Portorosa, ze které vyplouváme. . Alternativou je letiště Reggio di Calabria které je blíže k marině, ovšem je potřeba přívozem přeplout úzký Messinský průplav, přes který nevede most. Z letiště se doporučujeme dopravovat po sicílii vlaky, popřípadě předem domluvenými VAN transfery.

teď už víš všechno podstatné

Pokud si takto představuješ dovolenou, tak se přihlaš a vidíme se na palubě!

PŘIHLÁSIT SE NA PLAVBU
PROZKOUMEJ TERMÍNY
INSTAGRAM