Řecko

Lefkada

Řecko

Lefkada

Termín
31. 8. - 7. 9. 2024
TYP LODĚ
Jachta / Katamarán
STYL PLAVBY
Original week
CENA ZA OSOBU
27800
20990

Zažij evropský Karibik na jachtě! 7 dní plavby v azurovém moři, kolem bílých pláží a vysokých útesů.

Zažij 7 dní plavby v azurovém moři, kolem bílých pláží a vysokých útesů. Lefkada je hornatý ostrov plný zeleně. Díky tomu zde kontrastují bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy, plné života. Ve středozemí se dosud žije tradičním životem, kdy potkáš místní v tradičním oblečení, jak se prohánějí na oslech. A ty pláže…

Už tradičně se umisťují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. A není se čemu divit. Díky pískovcům je zde moře azurově čisté a písek krásně bílý. Některé pláže a zátoky jsou dostupné pouze po moři, vyhneme se tak turistům a budeme mít ostrov jen pro sebe.

Probudíš se v azurové zátoce a rovnou si střihneš pár temp kolem lodi jako rozcvičku. Po snídani vyrazíme na plachty. Za každou zátokou nás čekají dechberoucí výhledy na obrovské bílé útesy, písečné pláže s jeskyněmi a křišťálově čisté moře. Obrazíme ty nejkrásnější pláže. Odpoledne vyrazíme prozkoumávat i vnitrozemí. Půjčíme si skútry a projedeme si zapadlé vesničky i rybářská města. Na večer si vybereme zátoku, ve které přenocujeme a den zakončíme sklenkou místního vína.


No items found.
Kolik to stojí?

Katamarán

Počet míst: 8 + kapitán

27800

Kč | os.

přihláška

Jachta

Počet míst: 8 + kapitán

20990

Kč | os.

přihláška

Cena First Minute

Kč | os.

přihláška

Cena Standard

Při rezervaci zaplatíte
50 % zálohu

Kč | os.

přihláška
Součástí ceny je
  • Profesionální kapitán
  • 7 denní pronájem jachty
  • Úklid
  • Čisté povlečení
  • Pojištění jachty
  • Turistické taxy
  • Nafukovací motorový člun
  • AUX a reproduktory
Součástí ceny není
  • Jídlo a pití 200 eur – do společného banku
  • Doprava na místo odplutí
No items found.

Přihláška

Po odeslání se ti obratem ozveme a vyřešíme spolu všechno potřebné pro dokončení přihlášky.
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.

Přihláška na FLOW palubu 2024 – náhradníci

Místa jsme zaplnili, ale je jasné že řada lidí nebude zrůzných důvodů nakonec vyrazit. Proto nehaž flintu do žita a zapiš se jako náhradník
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.
OBLAST PLAVBY

Vyplouváme z mariny Lefkas na ostrově Lefkada.

Plavba je ideální pro chill na nejkrásnějších plážích evropy, šnorchlování a potápění, objevování nejlepší řecké kuchyně, nature & hike lovers a objevování zapadlých rybářských vesniček, které zažili ještě Odyssea.
PŘEDPOKLÁDANÝ ITINERÁŘ
1

Sobota: Nalodění a první noc na moři

Po obědě v marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z mariny v Lefkas. První den to vezmeme zlehka. Proplujeme kolem ostrůvka Spartis a Skorpios - který si koupil miliardář Onassis a vybudoval si tam své letní sídlo. Panu Onassisovi zamáváme a pokračujeme k zátoce na ostrově Meganisi, kde zakotvíme.
2

Neděle

Po ranním koupání a snídani vyplujeme směrem k ostrůvku Kalamos. Po cestě se otevírají krásné scenérie zeleného ostrova a bílých útesů. Kalmos má krásné pláže je ideální i na procházku nebo menší hike. Nachází se zde malá rodinná restaurace, kde nás vždycky rádi pohostí čerstvou rybkou. Večer se sejdeme zpátky na lodi, otevřeme bar a uvidíme, co večer přinese…
3

Pondělí

Po ranní rozcvičce vytáhneme plachty a poplujeme k ostrovu Kastos. Zde se vyplatí navštívit místní přístav, který se za posledních asi milion let vůbec nezměnil. Kastos je jen zřídka osídlený a moc lidí tu nenajdeme. Přesuneme na jižní část ostrova, kde už nebude vůbec nikdo. Vybereme si jednu z mnoha skrytých zátok a objevíme vlastní pláže a útesy.
4

Úterý

Vyplujeme směrem na Ithaku - ano, ten ostrov, odkud pocházel Odysseus. Po cestě se zastavíme na Atokos - neobydlený ostrov, plný písečných pláží. Tam dáme koupačky, vytáhneme paddleboard a subwing a užijeme si klidného moře mezi ostrůvky. Odpoledne doplachtíme na Ithaku. Projdeme si Odysseovo rodiště, dokoupíme zásoby a zajdeme si na pořádnou véču s výhledem na západ slunce.
5

Středa

Ráno se přemístíme do Kefalonie. V Kefalonii si na své přijdou úplně všichni. Křišťálová voda a bílé pláže, kluby, obchůdky, nedotčená architektura z 18. století i výchozí bod pro hiky v severní části ostrova. Kdo bude chtít má možnost si projít místní pevnosti i klášter. K večeru se přemístíme do přilehlých zátok, které jsou perfektní ke šnorchlování a potápění.
6

Čtvrtek

Vyplouváme zpátky na Lefkadu. Podle nálady si vybereme, kam až doplujeme, po cestě je nespočet pláží, zátok i vesniček s místními tavernami. Ze západní strany Lefkady můžeme navštívit soukromé pláže u vysokých útesů, kde se tursité jinak než na jachtě nedostanoul.
7

Pátek

Teď už jsou z vás námořníci, každý ví na co sáhnout a tak si užijeme poslední plachtění, díky azurovému moři a bílým plážím v okolí se budeme cítit jako v Karibiku. Otevřeme si proto jednu či dvě láhve rumu a zavzpomínáme na staré dobré pirátské časy. Pořádně tak oslavíme poslední noc na lodi.
8

Check-out

Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.
9

10

11

11

Check-out

Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.
Další informace

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě i katamaránu je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití nakupujeme předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouváme. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit přímo v marině nebo supermarketu v okolí. Společně v průběhu týdne zajdeme i do restaurace na čerstvé dobroty - i jídlo si umíme užít.

Doprava

Doprava není v ceně. Nicméně na vyžádání jsme schopni zajistit letenky či dopravu a propojit tě se skupinou lidí, co za zážitkem letí taky. Na Lefkadu doporučujeme let z Prahy, Vídně nebo Katowic. Nejbližší letiště u Lefkady je ve městě Preveza, které je asi 40 minut jízdy od mariny. Běžně zde jezdí autobusy nebo taxíky. Nasměrujeme tě a doporučíme nejlepší možnosti přímo pro tebe, nenecháme tě ve štychu.

teď už víš všechno podstatné

Pokud si takto představuješ dovolenou, tak se přihlaš a vidíme se na palubě!

PŘIHLÁSIT SE NA PLAVBU
PROZKOUMEJ TERMÍNY
INSTAGRAM