Turecko

Turecko

Termín
8. 10. 2022 – 15. 10. 2022
TYP LODĚ
Katamarán
STYL PLAVBY
Oriental week
CENA ZA OSOBU
28900
20500

Pohodová plavba plná poznávání místní temperamentní kultury a bohaté historie. Nechte se svézt na vlně orientu.

Turecko je skvělé v tom, že moře je klidné a počasí zůstává teplé ještě dlouho na podzim. Pobřeží je překvapivě zelné a plné života. Budeme plout kolem rozpadlých antických chrámů a hrobek vytesaných do skal. Spousta pláží je ukrytá dostupných pouze po moři, takže je můžeme mít jen pro sebe. V přístavních městech zažijeme pravou tureckou pohostinnost. Zajdeme si na shishu a silnou kávu v džezvě, ochutnáme musaku a pravý kebab a jako dezert třeba baklavu.

Místo ranní sprchy si dáš ranní koupačku. Na člunu přijedeš do přístavu na čerstvou silnou kávu a něco sladkého. Pak vytáhneme plachty a vyrazíme dál podél pobřeží. Uvidíš vysoké útesy, bílé pláže i starověké pevnosti a města. Odpoledne zakotvíme v azurové zátoce. Můžeš si jen tak užívat moře nebo vyrazíš do přístavu a prošmejdíš místní uličky. Večer si zajdeš do baru a se shishou v ruce budeš koukat na západ slunce.


No items found.
Kolik to stojí?

Katamarán

Počet míst: 8 + kapitán

28900

Kč | os.

přihláška

Jachta

Počet míst: 8 + kapitán

20500

Kč | os.

přihláška

Cena First Minute

PLATí do 16. 10. 2022

Kč | os.

přihláška

Cena Standard

Při rezervaci zaplatíte
50 % zálohu

Kč | os.

přihláška
Součástí ceny je
  • Profesionální kapitán
  • 7 denní pronájem jachty
  • Úklid
  • Čisté povlečení
  • Pojištění jachty
  • Turistické taxy
  • Nafukovací motorový člun
  • AUX a reproduktory

Součástí ceny není
  • Jídlo a pití 200 eur – do společného banku
  • Doprava na místo odplutí
No items found.

Přihláška

Po odeslání se ti obratem ozveme a vyřešíme spolu všechno potřebné pro dokončení přihlášky.
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.
PŘEDPOKLÁDANÝ ITINERÁŘ
1

Sobota: nalodění a první noc na moři

Dopoledne strávíme na pláži nebo v taverně a kapitáni se s posádkami domluví, co chtějí jíst a pít. Podle toho pak uděláme velký nákup. Nalodíme mezi 14:00 - 17:00, následuje bezpečnostní školení a plánování přesné trasy plavby. Z přístavu vyplouváme mezi 17:00-18:00 hodinou. Napijeme se na počest Poseidona a prvním cílem bude zátoka a první noc mimo přístav. První probuzení v zátoce s azurově modrou vodou je nejvíc!
2

Neděle: Gocek a Tersane Adasi

Probudíme se v zátoce s výhledem na historické město Gocek. Čekají nás klikaté zátoky a ostrovy Tersane Adasi. V zapadlých zátokách můžeš objevit romantické krásné restaurace a byzantské ruiny vesnic a chrámů. Všechny jsou volně přístupné a můžeš si je pořádně prošmejdit. Místní pláže si oblíbila už Kleopatra, která tu nechala vybudovat lázně. Na koupačku ideál.
3

Pondělí: Oludeniz a plachtění

Vydáme se na nejkrásnější pláž v celém Turecku k městu Oludeniz. Po cestě se můžeme zastavit ve vyhlášených zátokách Tomb Bay a Wall Bay. Kromě perfektních restaurací nabízí i místa ke šnorchlování a plavání. Odpoledne napneme plachty a užijeme si pořádné plachtění směrem na východ.
4

Úterý: písečné duny

Opustíme zelené laguny plné života a přesuneme se k Patara. Tady najdeš nejdelší a nejhezčí pláže celého Turecka. Patara je známá pro své písečné duny, které se rozpínají několik kilometrů okolo pobřeží. Často jsou k vidění mořské želvy, které sem po stovkách připlouvají klást vejce.
5

Středa: opravdové Turecko v Kalkan

Městečko Kalkan patří mezi naše nejoblíbenější místa ve Středozemním moři. Ačkoliv je mezi turisty poměrně známe, podařilo se mu uchovat si svou autentičnost. Místní jsou na své město patřičně hrdí a váží si všech turistů. Díky tomu zde panuje parádní přátelská atmosféra. Ideální pro odpoledne se shishou a tureckým čajem.
6

Čtvrtek: objevování pořeží a lagun

Je načase otočit kormidlem a začít se pomalu vracet k Fethiye. Cílem je si pořádně užít skvosty na pobřeží. Po cestě nás čeká spousta antických chrámů a hrobek vytesaných do skal, pláže a zapadlé zátoky a laguny.
7

Pátek: příroda, pláže a hory Oludeniz

Kolem města Oludeniz je úžasná příroda i pláže. Vyhlášené jsou lety s padákem z místních hor až dolů na pobřeží, kdy si poletuješ přes místní záliv. Můžeš se buď vydat pod hladinu a hledat mořské želvy nebo naopak vyběhnout na nejvyšší horu okolí Babadag. Na večer se vrátíme do města Fethiye do domovské maríny.
8

Sobota: Check-out

Ráno si dáš poslední snídani na lodi a následuje check-out z lodi.
9

10

11

11

Sobota: Check-out

Ráno si dáš poslední snídani na lodi a následuje check-out z lodi.
Další informace

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě i katamaránu je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá a skládá posádka. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit přímo v marině nebo supermarketu v okolí. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do restaurace.

Doprava

Doprava není v ceně a každý klient si ji zajišťuje sám. Nicméně na vyžádání jsme schopni zajistit letenky či dopravu. Nejbližší letiště je ve městě Dalam asi 30 km od mariny.

teď už víš všechno podstatné

Pokud si takto představuješ dovolenou, tak se přihlaš a vidíme se na palubě!

PŘIHLÁSIT SE NA PLAVBU
PROZKOUMEJ TERMÍNY
INSTAGRAM