Řecko

Santorini

Termín
24. 9. – 1. 10. 2022
TYP LODĚ
Jachta / Katamarán
STYL PLAVBY
Adventure week
CENA ZA OSOBU
25800
21400

Dobrodružná plavba z ostrovu na ostrov zakončená v ikonickém Santorini.

Vyplouváme z ostrova Paros a prozkoumáme řadu ostrovů až do Santorini. Typická architektura domů s bílými kopulemi je patrná na každém rohu. V oblasti fouká silnější vítr, díky tomu oblast láká dobrodružnější povahy, které si chtějí užít rychlejší jízdu ve vlnách. Při příjezdu k Santorini ti spadne brada. Úžasné výhledy na modro-bíle město zažiješ úplně jinak, než jak je znáš z fotek. Na skaliska, ve kterých je město vytesáno, je prostě neskutečný pohled.

Santorini prozkoumáme ze všech směrů. Z lodi jej uvidíme v celé kráse. Po svých jej pak prošjmedíme skrz na skrz. Ztratíš se v bílých uličkách a kamkoliv se podíváš a uděláš fotku, vždy bude vypadat peckovně. Okolí Santorini projedeme na čtyřkolkách. Krajina na ostrově místy připomíná planety ze Star Wars. Prostě zažijeme Santorini úplně jinak.

No items found.
Kolik to stojí?

Katamarán

Počet míst: 8 + kapitán

25800

Kč | os.

přihláška

Jachta

Počet míst: 8 + kapitán

21400

Kč | os.

přihláška

Cena First Minute

PLATí do 16. 10. 2022

Kč | os.

přihláška

Cena Standard

Při rezervaci zaplatíte
50 % zálohu

Kč | os.

přihláška
Součástí ceny je
  • Profesionální kapitán
  • 7 denní pronájem jachty
  • Úklid
  • Čisté povlečení
  • Pojištění jachty
  • Turistické taxy
  • Nafukovací motorový člun
  • AUX a reproduktory
Součástí ceny není
  • Jídlo a pití 200 eur – do společného banku
  • Doprava na místo odplutí
No items found.

Přihláška

Po odeslání se ti obratem ozveme a vyřešíme spolu všechno potřebné pro dokončení přihlášky.
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.
OBLAST PLAVBY

Vyplouvám z ostrova Paros

Po cestě navštívíme ostrovy Naxos, Ios a sladkou tečkou bude Santorini s překrásnými výhledy, západy slunce a typickou bílo-modrou architekturou ve městě Thera a Oia, které všichni známe z řeckých pohledů.
PŘEDPOKLÁDANÝ ITINERÁŘ
1

Sobota: Paros

Po připlutí trajektem a obědě v marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z mariny Poros. Proplujeme divokou oblastí ze zálivu směrem na otevřené moře a hned se zamíříme schovat mezi ostrovy Paros a Antiparos, proplujeme kolem soukromého ostrova a zamíříme do zátok na jihu Antiparosu a Despotiko, kde zakotvíme na první noc.
2

Neděle: Ios

Čeká nás krásná přeplavba na ostrov Ios, na moři mohou být vlny, na kterých surfujeme až k ostrovu. Přeplavba netrvá déle jak 3–4 hodiny a tak máme po zakotvení na západní části ostrova čas na průzkum pevniny. Krásné výhledy, bílé domečky, a v pozadí nekonečné moře. Panoráma Iosu se zkrátka jen tak neokouká.
3

Pondělí: Santorini – Oia

Zvedáme kotvy, vyplouváme na Santorini! Je to tady, už jen 20 námořních mil a jsme tam. Po snídani v městečku na Ios vyplouváme. Nejprve si dáme zastávku na koupačku v azurových zátokách na jihu Ios. Poté vyrazíme dál na Santorini a po pár hodinách vplouváme do kráteru a otevírá se nám úchvatný pohled na strmé svahy vulkánu a městečka Oia a Thira vystavěné na jejich vrcholcích. Teď už jen vyrazit nahoru a večeře při západu slunce je jasná!
4

Úterý: Santorini – Nea Kameri & Akrotiri

Oia je krásná i ve dne, a modro-bíle uličky plné fotogenických koutků se jen tak neokoukají. Takže kdo si chce zasportovat a užít výhledy při snídani vybíhá nahoru. Poté se vydáváme na průzkum kráteru, ostrov vytvořený z vytékající lávy uprostřed souostroví nám dává nahlédnout do minulosti a skály vytvořené všude okolo sopečnou aktivitou budí respekt. Vplouváme za jižní cíp ostrova kde nás čekají vyhlášené pláže – Red beach, White beach a Black beach, kde kotvíme.
5

Středa: Santorini – Thra & průzkum ostrova

Kousek od kotviště půjčují skůtry a čtyřkolky, ideální příležitost na to prozkoumat ostrov a vyrazit na výlet do města Thira (Fira), která je opět vyhlášená svými domečky s modrými koupulemi a taky jednim z nejkrásnějších západů slunce, který jsme kdy na našich cestách viděli.
6

Čtvrtek: Ios / Malé Kyklády

Je na čase zvednou kotvy ze Santorini a podívat se dál. Vyplouváme zpět k ostrovu Ios, který nyní míjíme ze západu a prozkoumáváme tamní zátoky. Když je chuť tak se vydáváme do souostroví Malých Kyklád, kde najdeme krásné azurové zátoky, které jsou jako dělané na koupání.
7

Pátek: Pantieronisi a návrat do Parosu

Den ve znamení přeplavby zpět k Parosu, posádka už je zkušená a tak si při plavbě podle nálady zkouší jak se jachta kormidluje. Po cestě se stavíme na opuštěné ostrůvky Pantieronísi a poté k večeru připlouváme zpět do přístavu v Porosu.
8

Sobota: Check-out

Balíme kufry! Vidíme se na další plavbě. Sea ya!
9

10

11

11

Sobota: Check-out

Balíme kufry! Vidíme se na další plavbě. Sea ya!
Další informace

Strava

Strava není v ceně. Na katamaránu je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá a skládá posádka. Vše se dá nakoupit přímo v marině nebo supermarketu v okolí. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do restaurace.

Doprava

Doprava není v ceně a každý klient si ji zajišťuje sám. Nicméně na vyžádání jsme schopni zajistit letenky či dopravu. Přílétneme na ostrov Mykonos, kde sedneme na trajekt, který nás zaveze na Paros, kde na nás bude čekat loď. Cena zpáteční letenky: cca 2500 Kč, Cena zpátečního trajektu: cca 1500 Kč/os

teď už víš všechno podstatné

Pokud si takto představuješ dovolenou, tak se přihlaš a vidíme se na palubě!

PŘIHLÁSIT SE NA PLAVBU
PROZKOUMEJ TERMÍNY
INSTAGRAM