Řecko

Lefkada

Termín
20. 8. – 27. 8. 2022
TYP LODĚ
Jachta / Katamarán
STYL PLAVBY
Original week
CENA ZA OSOBU
25400
19900

Zažij evropský Karibik na jachtě! 7 dní plavby v azurovém moři, kolem bílých pláží a vysokých útesů.

Zažij 7 dní plavby v azurovém moři, kolem bílých pláží a vysokých útesů. Lefkada je hornatý ostrov plný zeleně. Díky tomu zde kontrastují bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy, plné života. Ve středozemí se dosud žije tradičním životem, kdy potkáš místní v tradičním oblečení, jak se prohánějí na oslech. A ty pláže…

Už tradičně se umisťují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. A není se čemu divit. Díky pískovcům je zde moře azurově čisté a písek krásně bílý. Některé pláže a zátoky jsou dostupné pouze po moři, vyhneme se tak turistům a budeme mít ostrov jen pro sebe.

Probudíš se v azurové zátoce a rovnou si střihneš pár temp kolem lodi jako rozcvičku. Po snídani vyrazíme na plachty. Za každou zátokou nás čekají dechberoucí výhledy na obrovské bílé útesy, písečné pláže s jeskyněmi a křišťálově čisté moře. Obrazíme ty nejkrásnější pláže. Odpoledne vyrazíme prozkoumávat i vnitrozemí. Půjčíme si skútry a projedeme si zapadlé vesničky i rybářská města. Na večer si vybereme zátoku, ve které přenocujeme a den zakončíme sklenkou místního vína.


No items found.
Kolik to stojí?

Katamarán

Počet míst: 8 + kapitán

25400

Kč | os.

přihláška

Jachta

Počet míst: 8 + kapitán

19900

Kč | os.

přihláška

Cena First Minute

PLATí do 16. 10. 2022

Kč | os.

přihláška

Cena Standard

Při rezervaci zaplatíte
50 % zálohu

Kč | os.

přihláška
Součástí ceny je
  • Profesionální kapitán
  • 7 denní pronájem jachty
  • Úklid
  • Čisté povlečení
  • Pojištění jachty
  • Turistické taxy
  • Nafukovací motorový člun
  • AUX a reproduktory
Součástí ceny není
  • Jídlo a pití 200 eur – do společného banku
  • Doprava na místo odplutí
No items found.

Přihláška

Po odeslání se ti obratem ozveme a vyřešíme spolu všechno potřebné pro dokončení přihlášky.
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Vítej na palubě!

Přihlášku jsme přijali a zanedlouho ji zpracujeme, očekávej další instrukce v mailu.
Něco se nepovedlo, zkuste odeslat přihlášku znovu.
OBLAST PLAVBY

Vyplouváme z mariny Lefkas na ostrově Lefkada.

Plavba je ideální pro chill na nejkrásnějších plážích evropy, šnorchlování a potápění, objevování nejlepší řecké kuchyně, nature & hike lovers a objevování zapadlých rybářských vesniček, které zažili ještě Odyssea.
PŘEDPOKLÁDANÝ ITINERÁŘ
1

Sobota: Nalodění a první noc na moři

Po obědě v marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z mariny v Lefkas. První den to vezmeme zlehka. Proplujeme kolem ostrůvka Spartis a Skorpios - který si koupil miliardář Onassis a vybudoval si tam své letní sídlo. Panu Onassisovi zamáváme a pokračujeme k zátoce na ostrově Meganisi, kde zakotvíme.
2

Neděle

Po ranním koupání a snídani vyplujeme směrem k ostrůvku Kalamos. Po cestě se otevírají krásné scenérie zeleného ostrova a bílých útesů. Kalmos má krásné pláže je ideální i na procházku nebo menší hike. Nachází se zde malá rodinná restaurace, kde nás vždycky rádi pohostí čerstvou rybkou. Večer se sejdeme zpátky na lodi, otevřeme bar a uvidíme, co večer přinese…
3

Pondělí

Po ranní rozcvičce vytáhneme plachty a poplujeme k ostrovu Kastos. Zde se vyplatí navštívit místní přístav, který se za posledních asi milion let vůbec nezměnil. Kastos je jen zřídka osídlený a moc lidí tu nenajdeme. Přesuneme na jižní část ostrova, kde už nebude vůbec nikdo. Vybereme si jednu z mnoha skrytých zátok a objevíme vlastní pláže a útesy.
4

Úterý

Vyplujeme směrem na Ithaku - ano, ten ostrov, odkud pocházel Odysseus. Po cestě se zastavíme na Atokos - neobydlený ostrov, plný písečných pláží. Tam dáme koupačky, vytáhneme paddleboard a subwing a užijeme si klidného moře mezi ostrůvky. Odpoledne doplachtíme na Ithaku. Projdeme si Odysseovo rodiště, dokoupíme zásoby a zajdeme si na pořádnou véču s výhledem na západ slunce.
5

Středa

Ráno se přemístíme do Kefalonie. V Kefalonii si na své přijdou úplně všichni. Křišťálová voda a bílé pláže, kluby, obchůdky, nedotčená architektura z 18. století i výchozí bod pro hiky v severní části ostrova. Kdo bude chtít má možnost si projít místní pevnosti i klášter. K večeru se přemístíme do přilehlých zátok, které jsou perfektní ke šnorchlování a potápění.
6

Čtvrtek

Vyplouváme zpátky na Lefkadu. Podle nálady si vybereme, kam až doplujeme, po cestě je nespočet pláží, zátok i vesniček s místními tavernami. Ze západní strany Lefkady můžeme navštívit soukromé pláže u vysokých útesů, kde se tursité jinak než na jachtě nedostanoul.
7

Pátek

Teď už jsou z vás námořníci, každý ví na co sáhnout a tak si užijeme poslední plachtění, díky azurovému moři a bílým plážím v okolí se budeme cítit jako v Karibiku. Otevřeme si proto jednu či dvě láhve rumu a zavzpomínáme na staré dobré pirátské časy. Pořádně tak oslavíme poslední noc na lodi.
8

Check-out

Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.
9

10

11

11

Check-out

Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.
Další informace

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě i katamaránu je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití nakupujeme předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouváme. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit přímo v marině nebo supermarketu v okolí. Společně v průběhu týdne zajdeme i do restaurace na čerstvé dobroty - i jídlo si umíme užít.

Doprava

Doprava není v ceně a každý klient si ji zajišťuje sám. Nicméně na vyžádání jsme schopni zajistit letenky či dopravu. Na Lefkadu doporučujeme let z Prahy, Vídně nebo Katowic. Nejbližší letiště u Lefkady je ve městě Preveza, které je asi 40 minut jízdy od mariny. Běžně zde jezdí autobusy nebo taxíky.

teď už víš všechno podstatné

Pokud si takto představuješ dovolenou, tak se přihlaš a vidíme se na palubě!

PŘIHLÁSIT SE NA PLAVBU
PROZKOUMEJ TERMÍNY
INSTAGRAM