Sardinie - země útesů, pláží a dobrého jídla

Sardinie je těžko popsatelná. Na malém území se nachází tolik kontrastů, že každý den se cítíte jak v jiné zemi. A my tuto různorodost pořádně prozkoumáme!

Z moře trčí skály a útesy prapodivných tvarů, zátoky se střídají jedna za druhou a k nebi se táhnou vysoké kopce ostrova. Na jedné straně se táhne pobřeží Sardinie s honosnými přístavy se superjachtami a na druhé straně desítky malých ostrovů obydlených rybáři, s malými hospůdkami. 

Nejmenší království na světě

Ostrůvek Tavolara má svého krále. A to myslíme úplně vážně. Před více než 180 lety Sardinský král Carlo Alberto jmenoval místního rybáře králem tohoto ostrova. Po generace se tedy dědí tento titul z otce na syna a to navzdory tomu, že ostrov má jen 6 km². Současného krále můžeš potkat v jeho restauraci (je to jediná restaurace na ostrově). Můžeš se tak (doslova) královsky najíst.

Caprera a La Maddalena

Souostroví na severu Sardinie plné pláží a krásné přírody. Capreru doporučujeme projet si na kole. Stihnete to za jedno odpoledne a objevíte spoustu výhledů. Po cestě si dáš pravé italské espresso a kousek pizzy. Místní jsou známí svou pohostinností, takže se o tebe postarají více než dobře.

Maddalenu obklopuje národní park plný krásné přírody. Všude uvidíš skalnaté ostrůvky a bílé plachty místních rybářů rýsujících se na obzoru. Objevíme spoustu jeskyň a zátok. Plachtění kolem Maddaleny se prostě musí zažít. 

Na sever od La Maddaleny se nachází několik ostrůvků s krásnými zátokami. Na ostrově Razzolli se nachází opuštěný maják, který vypadá jak z filmu.

Porto Rotondo

Jedna z nejoblíbenějších destinací pro luxusní dovolenou. V přístavu, který má nezvyklý kulatý tvar pravidelně kotví přepychové superjachty a často tu narazíš na nejrůznější celebrity. Zde zažijeme italskou kuchyni v té nejlepší formě. Kromě dobrého jídla a pití je zde spousta vyhlášených pláží a akční povahy mohou vyběhnout na několik výšlapů po útesech.


Sardinie nabízí super mix poznávání moře, přírody i kultury. Je to zase úplně jiná Itálie, než zažiješ třeba na Sicílii. Kontrast a různorodost je tak vysoká, že ten týden, co tu strávíme bude vypadat jako měsíc.

Ve výpisu zájezdu se dozvíte vše potřebné.


Covilla promise

Get unparalleled peace of mind from start to finish of your trip

INSTAGRAM